Selasa , 12 Desember 2017
Home / Live Score
Takasibet

Live Score

Brazil - Serie A
00:05FT Sao Paulo2:0Palmeiras
02:00FT Vitoria0:1Coritiba
16:00FT Atletico MG2:2Ponte Preta
21:0082' Santos FC0:0Cruzeiro
21:0084' Atletico PR1:1Flamengo
21:0086' Atletico GO0:1Corinthians
23:00 Sport-:-Gremio
Italy - Serie A
15:00FT Cagliari2:1AC Milan
18:00FT Roma3:2Genoa
18:00FT Sampdoria2:4SSC Napoli
20:45FT Torino5:3Sassuolo
20:5090' Palermo2:1Empoli
20:5090' Crotone3:1Lazio
20:5090' Fiorentina2:2Pescara
20:5090' Inter5:1Udinese
Netherlands - Europa League Playoff
12:30AP FC Utrecht7:3AZ Alkmaar
International - World Cup U20 Grp. E
08:00FT New Zealand U200:2France U20
08:00FT Honduras U202:0Vietnam U20
International - World Cup U20 Grp. F
11:00FT Senegal U200:0Ecuador U20
11:00FT USA U201:1Saudi Arabia U20
Argentina - Primera Division
00:30FT Huracan1:1Boca Juniors
00:30FT San Martin San Juan4:2Sarmiento
02:15FT Racing Club2:1San Lorenzo
19:00FT Defensa y Justicia1:0Tigre
21:1571' Arsenal Sarandi0:0Lanus
22:0043' Talleres1:0Atletico Tucuman
23:15 River Plate-:-Rosario Central
23:30 Atletico Rafaela-:-Belgrano
Austria - Bundesliga
16:30FT Salzburg1:0Altach
16:30FT Rapid Wien2:1SKN St. Poelten
16:30FT Admira Moedling1:6Austria Wien
16:30FT Wolfsberger AC1:0Sturm Graz
16:30FT Ried2:3Mattersburg
Bulgaria - First Professional League Championship Playoff
17:30FT PFC CSKA-Sofia3:0Levski Sofia
20:00FT Lokomotiv Plovdiv3:4Dunav Ruse
20:00FT Cherno More Varna1:3Ludogorets Razgrad
Denmark - Superligaen Championship Playoff
16:00FT Broendby IF1:2FC Nordsjaelland
16:00FT FC Koebenhavn2:0SoenderjyskE
16:00FT FC Midtjylland0:3Lyngby
Denmark - Superligaen Relegation Playoff
13:00FT AC Horsens3:2Esbjerg fB
18:00FT AGF1:0Viborg
International - Friendlies
01:00FT Honduras2:2El Salvador
02:15FT Mexico1:2Croatia
Greece - Super League Playoff Group
17:15FT Panathinaikos1:0Panionios
19:30FT AEK Athens1:0PAOK Thessaloniki FC
Netherlands - Eredivisie Qualification
14:30FT Roda JC Kerkrade1:0MVV Maastricht
16:45FT NEC Nijmegen1:4NAC Breda
Norway - Eliteserien
18:00FT FK Haugesund0:0Sarpsborg 08
18:00FT Kristiansund BK1:1Sogndal
18:00FT Lillestroem4:1Tromsoe
18:00FT Molde3:1Stabaek
18:00FT Brann1:1Aalesund
20:00FT Vaalerenga1:1Rosenborg
Poland - Ekstraklasa Championship Group
18:00FT Termalica Nieciecza1:2Jagiellonia Bialystok
18:00FT Korona Kielce0:1Legia Warszawa
18:00FT Lech Poznan2:1Wisla Krakow
18:00FT Lechia Gdansk4:0Pogon Szczecin
Romania - Liga I Relegation Group
19:30FT ACS Poli Timisoara3:1Tirgu Mures
Spain - Segunda Division
12:00FT Alcorcon1:3Tenerife
16:00FT Zaragoza1:1Rayo Vallecano
18:00FT Elche1:1Reus
18:00FT Gimnastic3:1Girona
18:00FT Mallorca0:0Numancia
20:30FT Cordoba4:2Real Oviedo
Sweden - Allsvenskan
15:00FT Hammarby2:2Joenkoepings Soedra
17:30FT IFK Gothenburg1:1Elfsborg
Switzerland - Super League
16:00FT Grasshopper1:3Basel
16:00FT Lausanne1:2Lugano
16:00FT Luzern2:2FC Vaduz
16:00FT St. Gallen1:1Sion
16:00FT Thun0:0Young Boys
Turkey - Super Lig
15:00FT Bursaspor1:2Genclerbirligi
15:00FT Osmanlispor FK1:2Rizespor
15:00FT Karabukspor2:2Kayserispor
18:00FT Gaziantepspor0:4Besiktas
USA - Major League Soccer
01:10FT Vancouver Whitecaps0:1DC United
01:40FT New York Red Bulls2:1New England Rev.
02:10FT Minnesota United1:0Orlando City
02:10FT Colorado Rapids1:0Sporting Kansas City
02:10FT Real Salt Lake1:0Philadelphia Union
04:10FT San Jose Earthquakes2:4LA Galaxy
23:00 Atlanta United-:-New York City FC
USA - USL
01:30FT Orlando City B1:3Charlotte Independence
01:30FT Tampa Bay Rowdies1:1Saint Louis FC
02:00FT Colorado Springs Switchbacks FC3:3Reno 1868 FC
02:30FT Tulsa Roughnecks FC3:1Portland Timbers II
04:30FT LA Galaxy II1:2Phoenix Rising FC
20:00FT New York Red Bulls II2:1Charleston Battery
23:00 Bethlehem Steel FC-:-Harrisburg City Islanders
23:00 Seattle Sounders FC II-:-Sacramento Republic FC
Brazil - Serie B
00:00FT Juventude2:1Parana Clube
Egypt - Premier League
22:0040' El Dakhleya0:1El Zamalek
England - League 2 Playoff
16:00FT Blackpool2:1Exeter City
Iceland - Urvalsdeild
20:00FT Breidablik2:1Vikingur Olafsvik
21:1574' Fjolnir0:3Stjarnan
21:1569' Grindavik1:0Valur
22:0042' KR Reykjavik0:0FH Hafnarfjordur
Italy - Lega Pro Relegation Playoff Grp. A
17:00FT Carrarese1:0Lupa Roma
17:00FT Prato0:0Tuttocuoio
Italy - Lega Pro Relegation Playoff Grp. B
16:30FT Teramo0:0Lumezzane
16:30FT Alma Juventus Fano2:0Forli
Italy - Lega Pro Relegation Playoff Grp. C
16:00FT Akragas1:1Melfi
17:00FT Vibonese1:1Catanzaro
Japan - J. League
06:00FT Vegalta Sendai2:1Albirex Niigata
09:05FT FC Tokyo1:1Ventforet Kofu
10:00FT Vissel Kobe1:2Cerezo Osaka
Norway - 1. Divisjon
18:00FT Bodoe/Glimt1:0Mjoendalen
18:00FT Elverum0:2Levanger
18:00FT Fredrikstad1:1Arendal Fotball
18:00FT Kongsvinger2:1Floroe
18:00FT Sandnes0:0Ull/Kisa
18:00FT Tromsdalen3:2Ranheim
18:00FT Aasane2:2Stroemmen
Portugal - Cup
18:20FT Benfica2:1Vitoria de Guimaraes
Scotland - Premiership Playoff
16:00FT Hamilton Academical1:0Dundee United
Spain - Segunda B Promotion Playoff
12:00FT Toledo1:2Atletico Baleares
18:00FT Racing Santander3:0Rayo Majadahonda
18:00FT Fuenlabrada0:1Villanovense
19:00FT Leonesa2:1Barcelona B
19:00FT Real Murcia1:1Pontevedra
20:00FT Alcoyano0:2Cartagena
Spain - Segunda B Relegation Playoff
18:00FT Linares Deportivo1:2Burgos CF
18:00AP San Sebastian de los Reyes3:1Atletico Levante UD
Sweden - Superettan
15:00FT Trelleborgs FF4:1Oesters IF
17:00FT Gefle1:3Brommapojkarna
Argentina - Primera B Nacional
16:00FT Santamarina2:1Los Andes
20:00FT Central Cordoba de Santiago0:1Argentinos Juniors
20:00FT Guillermo Brown1:0Crucero del Norte
20:30FT Flandria4:1Juventud Unida Gualeguaychu
21:0083' Boca Unidos0:1Nueva Chicago
22:0042' Independiente Rivadavia0:0Gimnasia Jujuy
Argentina - Federal A - Promotion - Final Group
17:00FT Gimnasia y Tiro1:0Gimnasia Mendoza
21:0073' Union de Sunchales0:0Club Atletico Mitre
Argentina - Federal A - Relegation - 2nd Stage
20:00FT Villa Mitre2:0CA Chaco For Ever
21:0071' Club Cipolletti0:0Juventud Antoniana
22:0037' Sarmiento de Resistencia2:0Altos Hornos Zapla
Argentina - Primera B Metropolitana
16:00FT San Telmo2:1Colegiales
16:00FT Almirante Brown0:0Acassuso
18:00FT Tristan Suarez0:1Club Atletico Estudiantes
20:30FT CD UAI Urquiza1:0Deportivo Espanol
20:30FT Club Atletico Platense0:2CA Talleres Remedios de Escalada
Bolivia - Primera Division - Apertura Adecuacion
21:0086' Universitario1:0Jorge Wilstermann
23:15 San Jose-:-The Strongest
Bosnia-Herzegovina - Premier League Championship Group
17:00FT FK Krupa1:0FK Sarajevo
17:00FT Zeljeznicar2:1Radnik Bijeljina
17:00FT Zrinjski Mostar3:0Sloboda Tuzla
China - Super League
13:35FT Shandong Luneng3:2Henan Jianye
Colombia - Primera A Apertura
01:00FT Deportivo Cali1:1Millonarios
01:00FT Santa Fe1:1Alianza Petrolera
01:00FT Bucaramanga1:0America de Cali
01:00FT Rionegro Aguilas0:1CD Jaguares
22:1530' Tigres FC0:0Atletico Huila
Czech Republic - FNL
15:00FT FK MAS Taborsko1:1Zizkov
15:00FT Pardubice2:1FK Varnsdorf
15:00FT FC Vlasim0:1Sokolov
15:00FT SK Dynamo Ceske Budejovice3:0Trinec
15:00FT Usti nad Labem1:0Frydek-Mistek
15:00FT Opava2:0Sigma Olomouc
15:00FT SK Prostejov0:3Vitkovice
15:05FT Banik Ostrava3:0Znojmo
Denmark - 2. Division Promotion Group
13:00FT Avarta2:0Brabrand
13:00FT Kolding IF4:1Kjellerup
13:00FT B 931:0Aarhus Fremad
13:00FT Marienlyst0:3Thisted
15:00FT Broenshoej2:0Dalum
15:00FT Hvidovre0:1Greve
Ecuador - Serie A - Apertura
19:00FT CSD Macara1:2Delfin
19:00FT Deportivo Cuenca2:2Emelec
Macedonia - Prva Liga
16:30FT Pelister2:3FK Vardar Skopje
16:30FT Renova4:4KF Shkendija
16:30FT FK Sileks1:0Shkupi Skopje
16:30FT Rabotnicki0:3Pobeda
16:30FT Makedonija GjP5:3FK Bregalnica Stip
Finland - Ykkonen
16:00FT IF Gnistan1:1EIF
Georgia - Erovnuli Liga
11:00FT Lokomotivi Tbilisi0:3FC Shukura Kobuleti
15:30FT Saburtalo1:2Chikhura
17:30FT Torpedo Kutaisi2:1Samtredia
19:00FT Dinamo Tbilisi4:0Dinamo Batumi
Germany - Regionalliga Promotion Playoff
14:00FT Viktoria Koeln 19042:3Carl Zeiss Jena
14:00FT Unterhaching3:0Elversberg
14:40FT Waldhof Mannheim0:0Meppen
Greece - Football League
14:00FAA Lamia3:0Panthrakikos Komotini
16:00FT Aris Thessaloniki FC1:0Apollon Smirnis
16:00FT Trikala6:1Chania
16:00FT Panelefsiniakos1:3Kallithea
16:00FT OFI Crete6:1AE Sparti
16:00Cnc AEL Kalloni FC-:-Panegialios
16:00FT Acharnaikos FC1:1Anagennisi Karditsas
16:00FT Kissamikos FC2:0Agrotikos Asteras
16:00FT Panserraikos FC4:5Aiginiakos FC
Guatemala - Liga Nacional Clausura Final Stage
03:00FT CSD Municipal2:0Guastatoya
Indonesia - Liga 1
15:30FT Arema2:0Mitra Kukar
15:30FT Gresik United1:1PSM Makassar
Japan - J. League 2
06:00FT Avispa Fukuoka1:3Thespakusatsu Gunma
06:00FT Roasso Kumamoto2:3Mito Hollyhock
07:00FT Oita Trinita1:1Fagiano Okayama FC
12:00FT Zweigen Kanazawa0:4Matsumoto Yamaga
Kazakhstan - Premier League
10:00FT Okzhetpes Kokshetau1:2Ordabasy Shymkent
14:00FT FC Astana4:1Shakhter Karagandy
14:00FT Kaisar Kyzylorda1:2Kairat Almaty
15:00FT Atyrau2:0Akzhaiyk Uralsk
Kenya - Premier League
14:00FT Western Stima1:1Kariobangi Sharks
14:00FT Posta Rangers1:1Gor Mahia
14:00FT Tusker FC1:0AFC Leopards
14:00FT Nakumatt2:1Mathare United
14:00FT Zoo FC1:1SoNy Sugar
Latvia - Virsliga
16:00FT RFS3:2FS Metta/LU
Paraguay - Division Profesional - Apertura
00:00FT Rubio Nu0:1Olimpia
23:00 Cerro Porteno-:-Luqueno
Peru - Primera Division - Apertura
00:45FT Sport Rosario1:0Deportivo Municipal
03:00FT Academia Cantolao2:1Alianza Atletico
18:15FT FBC Melgar2:3Universidad San Martin
20:30FT Union Comercio1:2Universitario de Deportes
23:00 Alianza Lima-:-Real Garcilaso
Poland - 1. Division
12:30FT Miedz Legnica3:0Pogon Siedlce
12:30FT Chrobry Glogow1:0Zaglebie Sosnowiec
12:30FT Wigry Suwalki2:3Chojniczanka Chojnice
12:30FT Bytovia Bytow1:0Stomil Olsztyn
12:30FT Olimpia Grudziadz0:2GKS Katowice
12:30FT MKS Kluczbork2:2Znicz Pruszkow
12:30FT Gornik Zabrze4:0Podbeskidzie Bielsko-Biala
12:30FT Sandecja Nowy Sacz0:0Wisla Pulawy
12:30FT GKS Tychy 711:4Stal Mielec
Russia - PFL Zone Center
14:00FT Zenit Penza2:0FC Ryazan
14:00FT Dinamo Briansk2:0Vityaz Podolsk
14:00FT Arsenal Tula II1:3Chertanovo Moscow
14:00FT Torpedo Moscow1:1Avangard Kursk
14:00FT Kaluga1:2Saturn Ramenskoye
14:00FT Energomash Belgorod2:2Metalurg Lypetsk
Russia - PFL Zone South
13:00FT Spartak Vladikavkaz2:1Mashuk-KMV
14:30FT FC Krasnodar II2:0Kuban Krasnodar II
15:00FT Chernomorets Novorossiysk3:0Legion Dynamo
16:00FT FC Rotor Volgograd2:0Dinamo Stavropol
16:00FT SKA Rostov2:0Angusht Nazran
16:00FT Chayka1:1Afips Afipsky
16:00FT Biolog Novokubansk0:1Armavir FC
16:00FT Druzhba1:3Sochi
Russia - PFL Zone West
12:00FT Domodedovo Moscow2:0Pskov 747
13:00FT CRFSO Smolensk6:0Volga Tver
13:00FT Kolomna1:3Spartak Kostroma
14:00FT Solaris Moscow3:6Dinamo St Petersburg
16:00FT Tekstilshchik1:1Torpedo Vladimir
16:00FT Strogino3:5FC Dolgoprudny
Russia - Premier League Qualification
14:00AP FC Orenburg3:5SKA-Khabarovsk
17:00FT Arsenal Tula1:0FC Yenisey Krasnoyarsk
South Korea - K. League Classic
12:00FT Daegu FC2:0Sangju Sangmu
12:00FT Jeonnam Dragons3:2Incheon United
South Korea - K. League Challenge
12:00FT Busan I'Park2:2Suwon City
Thailand - Thai League
13:00FT Super Power Samut Prakan FC0:1Ubon UMT FC
13:00FT Suphanburi FC2:0Siam Navy FC
14:00FT Sukhothai FC2:0Pattaya United
14:00FT Bangkok Glass1:0Nakhon Ratchasima FC
Uruguay - Primera Division Intermedio
00:00FT Club Atletico Penarol3:0Fenix
20:30FT Juventud de las Piedras0:1Montevideo Wanderers
20:30FT Cerro0:2Racing
20:30FT Sud America1:1Danubio
USA - NASL Spring Season
01:00FT New York Cosmos0:0San Francisco Deltas
01:30FT Miami FC1:1Puerto Rico FC
03:00FT FC Edmonton2:1Indy Eleven
22:0035' Jacksonville Armada FC2:0North Carolina FC
Venezuela - Primera Division - Apertura Final Stage
21:00?? Aragua FC-:-Carabobo FC
22:00Cnc Zulia-:-Deportivo Tachira
Denmark - 3F Ligaen Championship Group
13:00FT Broendby5:0Vejle Boldklub
France - Ligue 1 Qualification
21:0088' Lorient0:0Troyes
France - Ligue 2 Qualification
18:00FT Orleans1:0Paris FC
Norway - Toppserien
14:00FT Roea4:0Medkila
Agen Bola